szakdolgozat
Mesterséges intelligencia az ember, tér és zenehallgatás kapcsolatában
A hallás és zenehallgatás fiziológiai, érzelmi, kognitív és viselkedésbeli hatásokkal bír a mindennapi életünkre. A technológia fejlődésével ezek az impressziók mára nemcsak érezhetők, kimutathatóan mérhetők, de igény szerint tervezhetők és hallgatójára szabva, adaptívan módosíthatók. Az új digitális audiotechnológiák segítségével lehetőség nyílik a hangokat és lejátszókat különféle helyzetekhez és hangulatokhoz igazítani, mely működés hátterében mesterségesen tervezett intelligenciák állnak.
Kutatási célom példák és tendenciák elemzésén keresztül azt vizsgálni, hogy az információs technológiák folyamatos átalakulása milyen hatással van a hanghordozókra és a zenelejátszó eszközökre.
mestermunka
Aura – Adaptív hangterek
Az aura egyszerűvé teszi az egyes zenehallgatási szituációk közötti váltást, adaptálódva ezzel a hallgatók igényeihez. Egyéni, fókuszált vagy akár megosztott, közösségi üzemmódokban is használható, átmenetet képezve a hangrendszerek és fejhallgatók között. A különböző üzemmódok és az ultrahangszórók vezérlését a beépített „Aura mesterséges intelligencia” végzi, melyről a hallgató a gyűrű OLED kijelzője segítségével kap visszajelzést. Fókuszált hallgatás esetén a gyűrű függőleges, míg szórt módban vízszintes helyzetben áll. A gyűrű mozgása nemcsak az akusztikai működést teszi lehetővé, de vizuálisan is kommunikálja a hangok irányát.